سلام

قبل از اینکه به این پویش بپردازم از خاطرات وبلاگ نویسی خودم بگم که از کجا شروع شد تا به اینجا رسید؛ سال سوم دبیرستان بالاخره پدرم رو راضی کردم برام کامپیوتر بخره، اون وقت ها دوستان و همکلاسی های من چند سالی زودتر از من به جرگه کامپیوتر داران پیوسته بودن و من هنوز از غافله عقب بودم. یادمه اصول اولیه کامپیوتر رو از داییم یاد گرفته بودم و وقتی کامپیوتر خریدم یه چیزهایی بلد بودم، بماند که تو همون ماه اول یه گندی زدم که مجبور شدم هارد کامپیوتر رو که به اصطلاح Bad Sector شده بود عوض کنم! اون وقتا همه روی کامپیوتر هاشون یاهومسنجر نصب میکردن و ساختن آیدی یاهو از نون شب واجب تر بود برای کسی که پا به عرصه تکنولوژی میگذاشت!! چند وقت بعد یکی از دوستان بهم گفت وبلاگ ساخته و مطلب می نویسه، به منم پیشنهاد کرد وارد این فضا بشم، اون وقتا در کنار وردپرس چند تا سرویس ایرانی وبلاگ نویسی بود که معروف ترینش پرشین بلاگ بود، و من اولین وبلاگم رو تو پرشین بلاگ استارت زدم. شاید خیلی هاتون یادتون باشه که پرشین بلاگ بعد از یک مدت هک شد و دوباره برگشت، اما دیر شده بود و ما به بلاگفا مهاجرت کرده بودیم. شاخص ترین وبلاگم توی بلاگفا اسمش "شام آخر" بود که سالها مینوشتم، بعد همین وبلاگ تغییر نام داد به "سرزمین رنگین کمان". و بعد از سالها ننوشتن توی اون وبلاگ، یه روز همه اون خاطرات و نوشته ها رو پاک کردم تا برای همیشه حتی از خاطر خودم پاک بشه چند سال پیش که با بیان آشنا شدم، دوباره سعی کردم وبلاگ نویسی رو شروع کنم، و این اتفاق از ماههای آخر سال 97 رقم خورد، و شد همه آنچه در این ماهها از نظر می گذرونید دوستان خوبی یافتم در این ماه ها که واقعا قلم توانایی دارند و از خواندن و دنبال کردن پست ها بی نهایت لذت می برم

اما بریم سراغ پویش؛ دوستانی که با بلاگفا و سایر سرویس های ایرانی کار کردن میدونن که بیان به مراتب امکانات بیشتری داره، رابط کاربری خوب تو بخش پنل مدیریت، قالب های متنوع و مناسب و خیلی امکانات دیگه مثل سیستم آمارگیر و پیامک . . ما قدیم ها از وبگذر و سایت های دیگه کد جاوا کپی میکردیم تا وبلاگمون آمار نشون بده، یا خیلی امکانات دیگه که تو گذشته نبود. در کنار همه این امکانات جای خالی امکانات زیر هم حس میشه که نمیشه همه رو به پای ضعف بیان گذاشت، و به نوعی درخواست های ما وبلاگ نویس ها برای بهتر شدن فضای وبلاگ نویسیه؛

1- اپلیکیشن موبایل برای پنل مدیریت؛ این ابزار خیلی کاربردیه و حتی اگه هزینه ای هم برای استفاده اش بخوان واقعا ارزش داره

2- مناسب سازی پنل مدیریت در گوشی و تبلت؛ این آیتم حتی میتونه نبود اپلیکیشن رو هم جبران کنه تا حدودی

3- امکان پشتیبان گیری؛ من فکر میکردم این امکان تو بیان وجود داره، اما ظاهرا نیست!! اگه دوستان میدونن همین امکان ناقص رو کجا میشه پیدا کرد راهنمایی کنن

4- اضافه کردن قالب های متنوع بیشتر؛ به نظرم سالی یکی دو تا قالب اضافه کنن خوبه

5- امکان پاسخ به کامنت ها و منشن کردن افراد؛ این خیلی به کار میاد و جملگی جای خالیش رو حس می کنیم :)

دیگه عرضی ندارم :)

از دوستی که این پویش رو به راه انداخته (

جناب صفایی نژاد) و دعوت یکی از خوش قلمان بیان (فاطمه خانم؛

بلاگی از آن خود) هم ممنونم، امیدوارم این درخواست های مدنی در شاکله جامعه هم جدی تر گرفته بشه و مردمی باشیم که از مسئولین حقوق خودمون رو مطالبه کنیم، و اینطور نشه که هرکی مقام و منصبی گرفت، بدون توجه به نیاز مردم و با آگاهی از سکوت و بی تفاوتی ما هر کاری دلش خواست انجام بده امیدوارم پویش بعدی با این عنوان شروع بشه؛ "بیاییم سکوت نکنیم و بی تفاوت نباشیم"

از همه دوستانی که این پست رو میخونن هم دعوت میکنم در این پویش شرکت کنن، بی تفاوت بودن آفت اصلی جامعه ماست.

بعداً نوشت: دوستان از اتاق فرمان اشاره میکنن نام پنج نفر از دوستان باید ذکر بشه، لذا با احترام از دوستان زیر جهت شرکت در پویش دعوت به عمل میاد، امید که قابل بدانند و در این چالش شرکت کنن .

دارالمجانین ، 

روزنوشت های یک کوالا ،

تنفس صبح ،

هواتو کردم ،

یک مرد می نویسد 

بیشتر دوستان در وبلاگ های دیگه دعوت شده بودن، شاید این دوستان هم از قبل دعوت شده باشن و من ندیده باشم، ولی امیدوارم چه به دعوت من یا دیگر دوستان در این چالش شرکت کنن :)

مشخصات

• دانلود + ادامه مطلب (منبع اصلی)
  • کلمات کلیدی: دوستان ,وبلاگ ,دعوت ,بیان ,کامپیوتر ,پویش ,وبلاگ نویسی ,پرشین بلاگ ,چالش شرکت ,خیلی امکانات ,امکانات دیگه
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارشدهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما
عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

دانلود آهنگ جدید عرفان آژانس مسافرتی آموزش کامپیوتر محمدرسول | آموزش کامپیوتر ، برنامه نویسی و امنیت اتاقی برای دو نفر وبلاگ تحصیلات تکمیلی ترجمه یاب طراحی سایت و سئو سایت کانون مداحان شهرستان سلسله